O nás

Žába

Internetová síť Žabnet vznikla v roce 2006 jako místní poskytovatel připojení k internetu.
Název sítě "Žabnet" vznikl od obojživelníků - žab, které se každoročně hojně vyskytují v místním rybníce a byly pro ně dokonce v r. 1999 vybudovány speciální zábrany a podchody pod frekventovanou komunikací .

Původně jsme poskytovali intertnet pouze v bytových domech propojených metalickými kabely, od roku 2007 se postupně rozšiřujeme do celého Žebětína jako poskytovatel bezdrátového připojení, zpočátku v pásmu 2,4GHz, později 5GHz. Rozrůstá se také počet uživatelů internetové telefonie, tzv. VoIP, která nabízí cenově výhodnou pevnou linku přes internet bez paušálů. Jako hlavní spoj přivádějící konektivitu do sítě využíváme profesionální rádia renomovaných výrobců Alcoma, Orcave, Racom, BTH. S narůstajícím počtem a požadavky uživatelů v podstatě každý druhý rok měníme hlavní páteřní spoj za nový, výkonnější, tak jak jde technický vývoj těchto spojů kupředu. V přípravě je také přímé optické kabelové propojení do Bystrce, které zajistí i do budoucna dostatečnou kapacitu.

Naše dlouhodobá strategie je nabízet našim zákazníkům kvalitní a spolehlivé služby při zachování příjemných cen s využitím nejmodernějších technologií. Specializujeme se pouze na lokalitu městské části Brno-Žebětín, kde nám pomáhá znalost místního prostředí a krátká dojezdová vzdálenost. Tím můžeme působit operativně, zkrátit případnou dobu servisu a naše náklady, což je zase výhoda pro Vás - naše zákazníky. Můžeme také proto spolupracovat již při výstavbě či rekonstrukci staveb, kdy se rovnou podílíme na přípravě datových rozvodů, které maji stavebníci tendence při stavbě či rekonstrukci opomenout či podcenit a po dokončení se to pak dodatečně obtížně řeší.

Uvědomujeme si, že dnešní moderní doba je stále více o elektronické komunikaci, proto neustále pracujeme na zdokonalení a technickém zlepšení naší sítě. Od r. 2010 jsme se tedy pustili do velmi náročného projektu - položit základy optické kabelové sítě v Žebětíně, která zde chyběla. Optické připojení je totiž ten nejlepší způsob připojení k internetu vůbec, co se týče obrovské kapacity, rychlosti, stability, odolností proti rušení a kvality připojení, těchto parametrů se žádným bezdrátovým připojením ani stávajícím metalickým telefonním vedením (ADSL apod.) nedá dosáhnout. Do budoucna má dostatečnou kapacitu i pro nové aplikace, náročné na kapacitu přenosu - televize ve vysokém rozlišení, video na přání, multimédia atd., které je možné po optice také dodávat. Novou kvalitu získá také služba internetové telefonie, tzv. VoIP, kterou již nyní využívá řada uživatelů - plně nahrazuje pevnou tel. linku – volání bez paušálů za minimální ceny. Dále od r. 2011 postupně budujeme optickou kabelovou síť, tzv. FTTH (fibre to the home) - vlákno až do domu. Síť je stavěna primárně na vyspělé technologii GPON firmy ZTE, která umožňuje ekonomicky výhodný provoz, usnadní výstavbu sítě i její další rozšiřování. Síť ovšem disponuje i dostatečným počtem vláken pro přímé linky v případě potřeby.

V r. 2015 začínáme poskytovat kompletní tzv. Triple-Play služby - internet, televize, telefon.

Snažíme se vždy pracovat tzv. synergicky, takže tam, kde je možnost přepojení na opt. kabel, postupně provádíme přepojování vysílačů a zákazníků na kabel. Zároveň provádíme modernizace vysílačů a konsolidaci dnes již nedostatkových vysílacích frekvencí v pásmu 5GHz, takže i ostatní bezdrátoví zákazníci mají z kabelizace profit ve zlepšení parametrů jejich připojení.

Kromě poskytování internetového připojení a navazujících služeb nabízíme i další služby, založené na Linuxu a Open Source software viz web OS3 - Open Source Systems & Solutions.

Gastronomický komplex Žebětínský dvůr
Pivovarská restaurace U Richarda
Adri-sun studio
ZUŠ Františka Jílka
MŠ Žabka
ZŠ Otevřená