Připojení k internetu

Mikrotik SXT

Bezdrátové Wifi připojení

Bezdrátovým připojením pokrýváme z 8 vysílačů téměř celou městskou část Brno-Žebětín. Využíváme ho v místech, kde není dostupné připojení optickým kabelem. Pro přenos bezdrátového signálu používáme nejmodernější kvalitní technologie renomovaných výrobců pro dosažení rychlého a spolehlivého připojení. Kromě internetu můžete na bezdrátových přípojkách využít i službu výhodného telefonu a na vybraných vysílačích i televize.

Vlastnosti bezdrátového připojení Žabnet

 • datově neomezené připojení 24 hod. denně
 • bezdrátový přenos v pásmu 5GHz
 • individuální osobní přístup při řešení Vašich specifických požadavků na připojení
 • smlouva na dobu neurčitou
 • možnost přesměrování portů z veřejné IP adresy na Vaši vnitřní adresu v naší síti
 • instalační poplatek 1000 Kč individuální přípojka (rodinné domy), 500 Kč hromadné přípojky v bytových domech
 • rychlost připojení až 15/3 Mbity, viz. dále
 • výhodná cena individuální přípojky 350 Kč/měsíc
 • hromadné přípojky v bytových domech 320 Kč/měsíc: BD Pohoda - ul. Pod kopcem, BD U Jánečka - ul. Helenčina
 • v bytových domech je vnitřní rozvod od centrálního přijímače řešen metalickým kabelem do datové zásuvky v každém bytě

Powebeam M5

Rychlost připojení v daném místě závisí na technických možnostech a použité technologii v daném místě. Bezdrátové připojení je z principu sdílené připojení (více uživatelů sdílí jeden vysílač), maximální přepočtená agregace v naší síti je 1:10, typicky 1:5. Snažíme se na dané technologii umožnit uživatelům maximální možnou rychlost s ohledem na technické možnosti vysílače.

Fresnelova zóna

Pro kvalitní připojení je důležitá přímá viditelnost na vysílač, stromy a budovy signál narušují. Je proto potřeba anténu u Vás umístit na vhodném, dostatečně vyvýšeném místě, obvykle vyhovuje stávající anténní stožár, případně se dá anténa připevnit vhodným držákem přímo na zeď apod. Od antény pak vedeme stíněným FTP kabelem signál do domu, na jeho konci je napájecí adaptér a z něj je již možné přímo připojit Váš počítač UTP kabelem.

TP-LINK TL-WR841N Pokud požadujete doma možnost připojení pomocí wifi bezdrátově, je možné místo počítače připojit wifi router, buď vlastní nebo Vám nový dodáme a nastavíme. Wifi router Vám pokryje Váš dům či byt bezdrátovým signálem pro bezdrátové připojení notebooků, tabletů nebo mobilů, má však na sobě i 4 LAN porty na přímé připojení dalších počítačů a zařízení kabelem. Přímé připojení kabelem do domácího routeru je vhodné pro pevné počítače nebo při požadavku maximální rychlosti a spolehlivosti připojení (pracovní či herní počítač apod.). Nejoblíbenější dvouanténový bezdrátový Wi-Fi 802.11n 300Mbps router Vám můžeme dodat včetně instalace a nastavení za 590 Kč.

Uvedené ceny jsou pro domácnosti včetně DPH, pro firmy bez DPH. Platby za služby účtujeme kvůli snížení administrativy nejlépe po čtvrtletích či pololetích.

Optické připojení

ZTE C320

Připojení po otických vláknech je nejspolehlivější, nejrychlejší a v současnosti technicky nejmodernější připojení k internetu vůbec. Vyznačuje se obrovskou kapacitou, vysokou stabilitou a odolností proti rušení, které se žádnou jinou dostupnou technologií nedá dosáhnout. Do budoucna má dostatečnou kapacitu i pro nové aplikace, náročné na kapacitu přenosu - televize ve vysokém rozlišení, video na přání, multimédia atd., které získávají stále větší popularitu již nyní. Proto jsme se v r. 2010 pustili do budování optické síťe v Žebětíně. Nevýhodou optického připojení jsou vysoké investiční náklady a celková náročnost celé výstavby, výstavba proto probíhá postupně. Síť je stavěna primárně na vyspělé technologii GPON firmy ZTE, která umožňuje ekonomicky výhodný provoz, zjednodušuje výstavbu sítě i její další rozšiřování. Síť ovšem disponuje i dostatečným počtem vláken pro přímé linky v případě potřeby. Na optických přípojkách nabízíme kompletní tzv. Triple-Play služby - internet, televize, telefon.

Vlastnosti optického připojení Žabnet

 • datově neomezené připojení 24 hod. denně
 • přenos po optickém vlákně až do domu k zákazníkovi, tzv. FTTH (fibre to the home) - vlákno až do domu
 • individuální osobní přístup při řešení Vašich specifických požadavků na optické připojení
 • smlouva na dobu neurčitou
 • možnost veřejné IP adresy, pokud Vám nestačí přesměrování portů z veřejné IP adresy na Vaši vnitřní adresu v naší síti
 • instalační poplatek 2000 Kč individuální přípojka (rodinné domy), 500 Kč hromadné přípojky v bytových domech
 • standartní rychlost připojení na optické síti je 30/30 Mbitů za cenu 350 Kč / měsíc
 • na optické síti Vám můžeme nabídnout samozřejmě i vyšší rychlost, v případě potřeby nás kontaktujte
 • hromadné přípojky v bytových domech 320 Kč/měsíc: Bytové domy ul. Bartolomějská 29, 31 a 33
 • v bytových domech je vnitřní rozvod od centrálního rozvaděče řešen metalickým UTP kabelem do datové zásuvky v každém bytě, nepotřebujete tedy žádnou převodní optickou bránu

Maximální možná rychlost připojení na optické síti je omezená v podstatě jen rychlostí naší celkové konektivity do internetu. I když máme nyní dostatečnou kapacitu stávající linky do internetu, připravujeme připojení naší sítě přímo optickým kabelem do Bystrce na páteřní vedení. Toto přímé připojení nám umožní dále zrychlovat optické připojení v Žebětíně. Tam, kde máme stávající dosud bezdrátově připojené zákazníky v dosahu optického kabelu, provádíme jejich přepojení na kabel za zvýhodněnou cenu 50% z instalačního poplatku.

SC konektory

Optický kabel je u Vás doma na vhodném místě zakončen optickou zásuvkou, která je propojena krátkým propojovacím optickým kablíkem s vnitřní jednotkou - bránou. Z té je podle typu jednotky možné internet dále distribuovat po domě klasickým metalickým UTP kabelem nebo bezdrátově wifi. Instalaci zásuvky a brány provádíme většinou na zeď, aby se omezila možnost mechanického poškození prop. kablíku či znečištění optických konektorů. Na to je vhodné pamatovat i při případných úpravách v bytě (malování, rekonstrukce apod.) a zajistit nějakou ochranu zařízení proti vlhku a prachu během stavebních prací nebo lépe jeho dočasnou demontáž. V případě, že takovéto větší úpravy doma chystáte, můžete nás raději oslovit, zařízení demontujeme, zásuvku zaslepíme a po ukončení prací vyčistíme konektory a zařízení znovu zapojíme. Optické konektory zbytečně neodpojujte, nedotýkejte se jejich bílých opt. konců - ferulí, aby se na ně nedostaly nečistoty, které pak mohou způsobit zhoršení optických parametrů přípojky až její nefunkčnost.

Vnitřní jednotky - brány

Jako koncové zařízení pro převod optického signálu používáme nejčastěji tyto 2 typy jednotek:

ZTE F660 v 5.2 ZTE F660

ZXHN F660 je robustní výkonná high-endová GPON domací brána pro multimediální služby (Triple-Play). F660 je vybavena přepínačem se 4 Ethernet porty, WiFi routerem, 2 Telefonními porty a USB rozhraním. Wifi část se dá samostatným tlačítkem zapínat/vypínat.

Technické parametry:

 • WiFi standardu 802.11 b/g/n s propustností až 300Mb/s
 • Nejnovější model F660 v5.2 má 2 externí Wifi antény
 • 4 x Ethernet 1Gb/s port
 • Integrovaný DLNA server pro domací multimediální úložiště připojením pevného disku přes USB
 • USB port pro sdílení souborů na USB disku nebo USB tiskárny na domácí síti
 • 2 x telefonní FXS port RJ-11 pro VoIP telefonii
 • spotřeba < 11 W


ZTE F601

ZXHN F601 je malá, energeticky úsporná, avšak výkonná GPON brána s jedním Ethernetovým portem 1 x10/100/1000Base-T. Tato brána neobsahuje router, takže je router potřeba připojit za ní. Spotřeba je menší než 6W.

Bránu F601 dodáváme zdarma v rámci instalačního poplatku, na multifunkční bránu F660 je příplatek 600 Kč.

Uvedené ceny jsou pro domácnosti včetně DPH, pro firmy bez DPH. Platby za služby účtujeme kvůli snížení administrativy nejlépe po čtvrtletích či pololetích.

Dostupnost optického připojení

Ulice Poznámka
Bartolomějskáčástečně
Dlážděnáspodní část
Drdyhorní část
ChrpováANO
KloboučekANO
Křivánkovo náměstíčástečně
MaršíkovaANO
Ulice Poznámka
OstrovačickáANO
OtevřenáANO
Prokopův kopecANO
RevírníkovaANO
Ríšovačástečně
SrnčíANO
Za Kněžským hájkemčástečně

Další rozšiřování optické sítě

V dalším šíření optické sítě nám můžete pomoci i Vy spolu s Vašimi sousedy, pokud uvažujete o optickém připojení, které u Vás dosud není dostupné, zkuste nás kontaktovat, pokusíme se najít vhodné řešení, zda by se podařilo Vaše domy zasíťovat přes Vaše pozemky či střechy z nějakého blízkého uzlu naší sítě. Spolupráci v tomto vítáme, dnešní technické možnosti instalace a vedení optických kabelů jsou velké - nenápadné převěsy, kabely odolné hlodavcům, různé chráničky a trubky pro ochranu kabelu apod.

Pokud jste investorem nebo stavebníkem, připravujete nějakou novostavbu a rádi byste měli zavedený náš optický kabel, kontaktujte nás včas také, ideální je zapracovat optické sdělovací vedení do projektové dokumentace spolu s ostatními inženýrskými sítěmi a při stavbě s ním již počítat. Dodatečné dotažení a instalace kabelu bývá značně komplikované.

Kabelové připojení sídliště

Jedná se pouze o bytové domy na ul. Keřová, Bešůvka a Za Kněžským hájkem, které jsou napojené metalickým kabelem přímo z naší centrály, UTP kabel je také dotažen do každého bytu. Kromě internetu zde funguje i služba telefonu a televize. Pro informace o možnostech a cenách připojení nás kontaktujte.